«Свобода» завжди була і буде принциповою та безкомпромісною політичною силою

Ви вже майже півроку очолюєте Чернівецьку міську організацію ВО «Свобода».Що вдалося зробити за цей час? Що плануєте зробити на найближчий період?
 
Перш за все, ми об’єднали ефективну команду однодумців, які здатні вирішувати конкретні проблеми. З метою популяризації нашої сили, запровадили ряд молодіжних проектів: «Здорова молодь – здорове майбутнє» – у межах цього проекту ми відновлюємо занедбані спортивні та дитячі майданчики, «Ровесники Незалежності» – має на меті патріотичне виховання молоді, формування майбутньої національної еліти, провели Літературні читання до Шевченківських днів, у рамках яких видали збіркою твори молодих буковинських поетів під назвою «Первоцвіт».

Звичайно, що як політична сила, яка має на меті захист українців, ми візьмемо участь у виборах до місцевих органів влади. Зараз майже сформована виборча програма, у якій викладене наше бачення вирішення важливих для краю проблем. Зрештою, хоч це в сучасних реаліях звучить банально, для мене є вкрай важливою робота щодо утвердження в Україні громадянського суспільства. Сьогодні пересічний українець не вміє і, що значно гірше, не хоче здійснювати контроль за діяльністю влади, виконанням передвиборних програм політиками. У розвиненому громадянському суспільстві людина не продаватиме свій голос за кілограм гречки. Я вважаю, що людина, котра претендує на будь-яку виборну посаду, повинна вже щось зробити і робити. Виборець має усвідомлювати, за кого він віддає свій голос. Одним з наших завдань у владі буде контроль за виконанням як нашої передвиборної програми, так і програм наших опонентів.
 
Після, скажімо так, краху Помаранчевої революції, з’явилося чимало людей, які стверджують, що українського націоналізму як явища сьогодні в Україні не існує. Чим Ваша політична сила відрізняється від тих, які традиційно називають «правими»?
 
Я хотів би усіх запевнити – український націоналізм існує. Саме на ньому і тримається Україна: на тих людях, які жертовно, щиро й безкомпромісно люблять і діють заради своєї держави, культури, мови. Наші опоненти намагаються дискредитувати поняття «націоналізм», свідомо плутаючи його з фашизмом.
«Свобода» завжди була принциповою та безкомпромісною політичною силою, яка ніколи не йшла на домовленості з ворогами України. Тому ми не боїмося називати речі своїми іменами. Найголовніше, що ця принциповість вітається українцями. Як свідчать результати різноманітних виборів, наша сила здобуває все більшу підтримку серед українців у всіх регіонах. Дані останніх соціологічних опитувань показують, що «Свобода» неодмінно потрапить до Верховної Ради на відміну від розмаю інших політичних сил, які себе називають «правими». Діяти треба не словами, а вчинками, не граючись у піжмурки із власним сумлінням.
Наведу приклад: наша політична сила не дала жодної «тушки» у жодній з рад, де є наші представники. І на Сході, і на Заході України ми сповідуємо однакові принципи, не заграючи з місцевими уподобаннями. А принцип цей зрозумілий. Україна – велика держава, такою вона і має бути.
 
Мабуть, це питання Вам доводиться часто чути. Та все ж. Скажіть, які джерела фінансування Вашої політичної сили? Якщо можна, більше конкретики, принаймні щодо Чернівецької міської організації.
 
Ми нарахували понад 40 різних версій, за якими нас підтримують то олігархи, то інші політичні сили, а то й взагалі, іноземні держави. Але це смішно. Якщо хоча б одна з цих версій була правдивою, протягом досить короткого часу знайшлися б вагомі докази цього. Прикладів в українському політичному житті більш ніж достатньо. Якщо когось це питання надто цікавить, приходьте до нас, бодай місяць разом попрацюємо, побачите самі, які у «Свободи» джерела доходів.
На рівні області, нас підтримують біля десятка підприємців, імена яких я не називатиму. Оскільки, після того як підприємець публічно висловлює свою підтримку нашій силі, його діяльністю активно починають перейматися контролюючі органи. Хоча до того, особливою «популярністю» в таких органах підприємець не користувався. От вам і демократичне суспільство…
 
Чим підкріплена Ваша упевненість у позитивному для ВО «Свобода» результаті на майбутніх місцевих виборах?
 
«Свобода» здатна захистити інтереси простого українця. Ми доводимо це щодня. До нашої організації звертаються люди з різними проблемами, які просять допомогти. Як то, розібратися у тарифах, які дивним чином визначає ЖРЕП, свавіллі чиновників та «лозінських» місцевого розливу і так далі. Ми намагаємося людині допомогти, якщо це не передбачає порушення Закону, і маємо чим похвалитися. При цьому жоден з наших партійців не має за собою «грішків», у цьому ми принципові та послідовні. Свободівець має бути взірцем для інших громадян.
Я переконаний, що наша підтримка зростатиме й надалі. Навіть на останніх виборах Президента, підтримка нашого кандидата у східних областях зросла удвічі. Тому я без сумніву можу сказати, «Свобода» буде представлена в усіх органах місцевої влади. Приєднуйтеся і ви!
 
Інтерв’ю провела Маріанна Дмитренко  ( 29 липня газета “Погляд”).

2 коментарі

Святослав Вишинський
Цікаво, зокрема, дізнатись імена решти учасників команди ВО «Свобода», котрі балотуватимуться від партії до органів місцевої влади (головно міської та обласної рад).
Назар Горук
Дякую Святослав за вашу цікавість! В скорому часі ви дізнаєтесь про всіх учасників команди ВО «Свобода», котрі балотуватимуться від партії до органів місцевої влади і не тільки до міської та обласної рад.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте