Чернівці перетворились на арену битви двох кланів

Проаналізувавши вчергове події під час сесії Чернівецької міської ради та всі перепитії навколо проведення дострокових виборів мера Чернівців, можна ще раз і ще раз твердо сказати: сьогодні Чернівці перетворились на арену битви двох потужних кланів. Клани, які є цинічними, не зупиняться ні перед чим. Один із них прямо пов'язаний з існуючою в місті владою та певним олігархом, інший – з одним з “опозиційних лідерів”. Кожен з кланів має значні фінансові можливості та політичне лоббі в Києві. Вони постійно ведуть боротьбу між собою і всі значні політичні події, від зняття Миколи Федорука два роки тому і до перепетій пов’язаних з Василем Забродським та телеканалом ТВА, є практичними наслідками цієї війни. І ця війна не за добробут Чернівчан. Боротьба іде за володіння всіма крупними об’єктами, від митниці до Калинівського ринку і аеропорту.

Заручниками цієї війни є не тільки місцеві політики, але й кожен чернівчанин, який залишився наодинці зі своїми проблемами. Про них починають думати лише напередодні виборів. Насправді вибори відбуваються не між представниками влади і опозиції, а між кланами, які хочуть розпоряджатися багатствами міста, області і України. До того моменту, поки люди будуть обирати представників кланів – жодних принципових змін не станеться, дороги будуть «покращуватися», комунальне господарство жеврітиме на грані катастрофи, жоден бізнес спокійно розвиватися не буде, окрім того, який буде під дахом кланів. Коли українці це зрозуміють, у нас буде шанс перегорнути цю сторінку і зробити владу відповідальною, не тільки місцеву.

Детальніше — розповім на наступному тижні! Можливо, під час круглого столу у понеділок. (1-го квітня, о 15.00 у м. Чернівці відбудеться круглий стіл під назвою «Чернівці без міського голови: міфи та реальність» за адресою: вулиця Кафедральна, 2 (14-й корпус ЧНУ ім. Ю. Федьковича) в ауд. 18).

4 коментарі

Святослав Вишинський
Як показує досвід, належність до одного із двох кланів не гарантує успіху в бізнесі, так як підприємці, котрі займаються політикою, постійно наражені під удар опонентів. Про перспективи і бізнесу, і громади можна говорити лишень поза контекстом такого протистояння.
Михайло Шморгун
Я не знаю чого всі так переполошилися. Є два клани — Фірташа і Яценюка, які хочуть поімєть це місто за рахунок своєї політичної кришы (даху). Вибрали в області якраз представників кланів (окрім Федорука, який був змушений приєднатися до клану Яценюка, оскільки потрібні були кошти). Виборці недалекоглядні, однак все таємне стане явним. І тьотя-мотя, яка голосує за Юлю, а отримує ставленика олігархів сама винна в своїй бідності і саракості…
Сергій Янушевський
Клани? Це сильно сказано:) Напевно, Назар Віталійович натякає, що потрібно обрати третю силу? Ну так є у нас така — «Рідне місто» здається. А, напевно, це мова йде про ту силу, яка перемогла у Тернополі у 2010.
Святослав Вишинський
«Рідне місто» і персонально Віталій Михайлішин мають усі шанси розіграти карту «третьої сили», протиставившись опозиції і Миколі Федоруку з одного боку — та (публічно) Партії регіонів з іншого. Це могла би вийти прекрасна гра.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте